Dodane produkty

Pusty koszyk

Winiety Słowenia

Zarejestruj tablicę rejestracyjną w ciągu kilku sekund!

Słowenia – e-winieta 7-dniowa dla pojazdów do 3,5 t kat. 2A

Obowiązuje od teraz lub od wybranej daty.

109,00 

Słowenia – e-winieta 30-dniowa dla pojazdów do 3,5 t kat. 2A

Obowiązuje od teraz lub od wybranej daty.

219,00 

Słowenia – e-winieta roczna dla pojazdów do 3,5 t kat. 2A

Obowiązuje od teraz lub od wybranej daty.

599,00 

Słowenia – e-winieta 7-dniowa dla pojazdów do 3,5 t kat. 2B

Obowiązuje od teraz lub od wybranej daty.

175,00 

Słowenia – e-winieta 30-dniowa dla pojazdów do 3,5 t kat. 2B

Obowiązuje od teraz lub od wybranej daty.

379,00 

Słowenia – e-winieta roczna dla pojazdów do 3,5 t kat. 2B

Obowiązuje od teraz lub od wybranej daty.

1.199,00 

Winiety słoweńskie

Wybierasz się w podróż? Jeśli zamierzasz podróżować autem, to koniecznie zapoznaj się z przepisami drogowymi obowiązującymi na terenie Słowenii. W tym kraju, tak jak w wielu krajach europejskich, na drogach szybkiego ruchu, obowiązują winiety. To opłaty drogowe, których należy uiścić, aby w pełni legalnie poruszać się po drogach ekspresowych oraz autostradach. Przy wjazdach na autostradę znajdują się punkty kontrolne. W naszej ofercie znajdziesz dwie kategorie winiet. W Słowenii obowiązują one dla pojazdów kat. 2A oraz 2B.

Klasa opłaty 2A obejmuje pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, których wysokość nad pierwszą osią nie przekracza 1,3 metra (większość samochodów osobowych, minivanów, samochodów terenowych, SUV-ów i pick-upów).

Klasa opłat 2B obejmuje pojazdy o maksymalnej dopuszczalnej masie nieprzekraczającej 3,5 tony, których wysokość nad przednią osią przekracza 1,3 metra (dwuśladowe pojazdy silnikowe, większość lekkich pojazdów dostawczych).

W zależności od potrzeb kierowcy mogą wykupić wariant na 7 dni, miesiąc, bądź rok. Kierowcy, którzy na co dzień poruszają się słoweńskimi autostradami, najczęściej wykupują wariant roczny. Kierowcy, którzy przyjeżdżają do tego kraju w celach turystycznych, najczęściej wykupują wariant 7-dniowy bądź 30-dniowy. Gdzie można kupić winietę? W punktach stacjonarnych np. na stacjach benzynowych i przejściu granicznym, a także online. Z zakupów internetowych korzysta coraz to większa ilość kierowców, ponieważ zajmuje to dosłownie kilka chwil. To duża oszczędność czasu, ponieważ, aby dokonać zakupu, nie trzeba stać w kolejkach na przejściach granicznych, lecz dokonać zakupu winiety w formie elektronicznej.

Słowenia winiety online

Kupując e winietę, należy pamiętać, że trzeba ją również zarejestrować. Jeśli skorzystasz z naszych usług, nie będziesz musiał martwić się załatwieniem tej formalności, ponieważ zarejestrujemy ją za Ciebie. Musisz podać nam tylko numer rejestracyjny pojazdu, a także kraj rejestracji pojazdu. Jaki jest okres ważności e winiety? Od momentu wykupienia jej w systemie. Przykładowo, winieta wykupiona na 365 dni, ważna od 24 sierpnia 2022r. kończy swoją ważność 24 sierpnia 2023 r. o godzinie 23:59. Wjeżdżając na płatne odcinki dróg, pamiętaj, aby posiadać ważną winietę!

Winiety Słowenia online – winieta elektroniczna

Kierowcy wyruszający w podróż do obcego kraju powinni zapoznać się z panującymi tam przepisami drogowymi. Płatne drogi wymagają zakupu winiety, a takim przypadku nie warto ryzykować mandatem za brak winiety. Opłat drogowych można dokonać stacjonarnie bądź internetowo. W tym kraju obowiązują 3 rodzaje winiet. Winiety krótkoterminowe – 7-dniowe, miesięczne i roczne. Korzystanie z autostrad i dróg ekspresowych bez winiety może skutkować dostaniem mandatu, którego kwota znacznie przewyższa cenę samej winiety. Do kontroli musisz przygotować swój dowód bądź paszport i dowód rejestracyjny pojazdu. Czasami kierowcy proszeni są także o dodatkowe dokumenty.

E-winiety Słowenia

Samochody osobowe i nie tylko, bez ważnej e winiety nie powinny wjeżdżać na drogi szybkiego ruchu. Jak można sprawdzić, czy dany kierowca wniósł opłatę drogową? To często zadawane pytania. Na autostradach zainstalowane są kamery, a także znajduje się tam dużo punktów kontrolnych. Podczas rejestracji samochodu do systemu podawany jest numer rejestracyjny auta, dzięki czemu z łatwością można sprawdzić, czy dany samochód ma opłacony przejazd po drogach ekspresowych i autostradach. Na szczęście zakupu e winiet w Słowenii można dokonać online, bez konieczności opuszczania auta, oczywiście w sytuacji, kiedy o zakup możemy poprosić pasażera siedzącego obok.

Winieta Słowenia online

Jesteś kierowcą samochodu osobowego i chcesz kupić słoweńską winietę? Skorzystaj z naszych usług i złóż zamówienie online. Na Twojego maila prześlemy rachunek za opłatę administracyjną oraz potwierdzenie złożenia zamówienia. Co więcej, nie będziesz musiał martwić się także rejestracją winiety, ponieważ zarejestrujemy ją za Ciebie. Elektroniczne winiety tygodniowe, winieta miesięczna, a może winieta roczna? Jej ważność dostosuj do swoich potrzeb. Załóż u nas konto użytkownika i śledź szczegóły swojego zamówienia. Słowenia winieta online? Złóż zamówienie właśnie u nas. Zajmie Ci to dosłownie kilka chwil.

Elektroniczna winieta Słowenia

Winieta Słowenia elektroniczna? E winieta to doskonale rozwiązanie dla kierowców, którzy chcą ją kupić, będąc już w trasie. Złożenie zamówienia zajmuje dosłownie kilka chwil. Jeśli skorzystasz z naszych usług, to Twoja winieta zostanie zarejestrowana kilka minut po złożeniu i opłaceniu zamówienia, dzięki czemu nie będziesz musiał martwić się dodatkowymi formalnościami. Winiety w Słowenii, tak jak i w wielu innych krajach europejskich są obowiązkowe. W Słowenii winiety kupić można w punktach stacjonarnych bądź online. W tym przypadku nie warto ryzykować mandatem, zwłaszcza jeśli poruszamy się po zagranicznych drogach. Przed wyjazdem warto sprawdzić, jakie obowiązują ograniczenia prędkości i ile kosztują winiety elektroniczne. Podróże po zagranicznych krajach są niezwykle ekscytujące. To także ogromna odpowiedzialność, dlatego do każdej podróży należy się odpowiednio przygotować i zapoznać z przepisami obowiązującymi na terenie kraju, do którego się wybieramy. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz wariant, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Skontaktuj się z naszym
działem obsługi klienta

info@electronic-vignettes.com

poniedziałek – niedziela

Dostępne dla Ciebie codziennie
w ciągu kilku godzin