Dodane produkty

Pusty koszyk

Pytania i odpowiedzi

Jak działa rejestracja?

To proste:

Wybór odpowiedniej opcji opłaty drogowej

Wybierz odpowiednią opłatę drogową, która będzie Ci potrzebna podczas podróży do/przez Republikę Czeską.

1

Tablica rejestracyjna
i płatność

Wprowadź swój numer rejestracyjny i upewnij się, że jest on poprawny! Następnie wybierz wybraną metodę płatności.

2

Ważność produktu

Po upływie kilku sekund/minut otrzymają Państwo potwierdzenie zakupu z kodem QR na podany adres e-mail. Oznaczać to będzie, że Twoje tablice rejestracyjne zostały pomyślnie zarejestrowane w punkcie poboru opłat i możesz udać się w podróż bez naklejania naklejki oraz oczekiwania!

3

WAŻNE NATYCHMIAST, BEZ OCZEKIWANIA!

Natychmiast zarejestrujemy Twoje tablice rejestracyjne u oficjalnego czeskiego operatora opłat drogowych. Po upływie kilku sekund/minut będziesz mógł rozpocząć swoją podróż!

Czy potrzebuje cyfrowej winiety na podróż do/przez Republikę Czeską?

Od stycznia 2021 r. wycofano z użycia samoprzylepne winiety. Obecnie, aby korzystać z większości autostrad i dróg szybkiego ruchu w Republice Czeskiej, należy posiadać winietę cyfrową. Dotyczy to kierowców pojazdów silnikowych z co najmniej czterema kołami i dopuszczalną masą całkowitą do 3,5 tony. Trasy zwolnione z opłat są oznaczone na tablicach informacyjnych. Motocykle/rowery oraz przyczepy są zwolnione z tego obowiązku. Od stycznia 2021 r. zwiększy się ilość pojazdów zwolnionych z opłaty drogowej (samochody elektryczne, hybrydowe, wodorowe itp.). Więcej informacji można znaleźć tutaj. Pojazdy silnikowe o masie całkowitej powyżej 3,5 tony podlegają opłatom w zależności od trasy.

Czy oprócz winiety cyfrowej potrzebna jest jeszcze winieta samoprzylepna / naklejka na przednią szybę?

Nie. Po pomyślnie zakończonej rejestracji nie potrzebujesz już fizycznego produktu. Winieta cyfrowa jest powiązana z numerem rejestracyjnym i system automatycznie rozpoznaje, czy i na jaki okres winieta cyfrowa jest ważna.

Kiedy mogę rozpocząć podróż po zamówieniu i opłaceniu cyfrowej opłaty drogowej?

Rejestracja tablic zostanie wykonana natychmiastowo po dokonaniu opłaty za zamówienie. Procedura trwa zazwyczaj mniej niż 2 minuty! Po udanej rejestracji w punkcie poboru opłat drogowych otrzymasz pocztą potwierdzenie rejestracji wraz z kodem QR. Od tego momentu opłata drogowa będzie ważna i możesz w dowolnym momencie rozpocząć swoją podróż!

Czy korzystając z czeskich autostrad i dróg szybkiego ruchu trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Nie, nie ma obowiązku noszenia go przy sobie. Zalecamy jednak, aby w razie problemów zabrać ze sobą potwierdzenie zamówienia.

Jakie są możliwe metody płatności?

Oferujemy następujące metody płatności: Karta kredytowa, Giropay, Sofortüberweisung, iDEAL, EPS, S€PA, PayPal